به نقل از کاما نیوز : ایسنا/کرمانشاه مدیر زراعت کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه از آغاز کشت قراردادی کلزا با کشاورزان پنج استان کشور از سوی این کشت و صنعت خبر داد. کیوان فرهنگ‌اسا در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در سال زراعی جاری با کلزاکاران پنج استان کرمانشاه، کردستان، خوزستان، ایلام […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/کرمانشاه مدیر زراعت کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه از آغاز کشت قراردادی کلزا با کشاورزان پنج استان کشور از سوی این کشت و صنعت خبر داد.

کیوان فرهنگ‌اسا در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در سال زراعی جاری با کلزاکاران پنج استان کرمانشاه، کردستان، خوزستان، ایلام و مازندران برای کشت قراردادی کلزا قرارداد بسته خواهد شد، گفت: احتمالا امسال کشت قرادادی کلزا در این پنج استان به سطح ۲۰ هزار هکتار خواهد رسید.

فرهنگ اسا با بیان اینکه امسال دومین سالی است که کشت قراردادی دانه های روغنی توسط کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه انجام می شود، اضافه کرد: سال زراعی گذشته با کلزاکاران چهار استان کرمانشاه، کردستان، خوزستان و ایلام برای کشت قراردادی کلزا قرارداد بسته شد و در مجموع ۱۴ هزارهکتار از مزارع این چهار استان زیر کشت قراردادی کلزا رفت.

مدیر زراعت کشت وصنعت ماهیدشت ادامه داد: با توجه به استقبال زارعین و سازمان های جهادکشاورزی و در راستای حمایت از تولیدملی محصولات اساسی امسال علاوه بر کلزا  نسبت به کشت قراردادی سایر دانه‌های روغنی مثل سویا و آفتابگردان روغنی در استانهای خوزستان، ایلام، کردستان، مازندران و کرمانشاه نیز اقدام‌ خواهد شد.

فرهنگ آسا تحویل نهاده ها شامل کودهای پایه و سرک، تضمین خرید محصول زارعین با حداقل نرخ خرید تضمینی ابلاغی دولت و بازدید حداقل سه مرحله از اراضی زارعین طی فصل کاشت تا برداشت را از جمله اقدامات موثر شرکت در قرارداد با زارعین عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: کشت قراردادی منجر به افزایش عملکرد در واحد سطح و رضایتمندی زارعین از کشت دانه های روغنی و زمینه ساز توسعه این محصولات در سنوات آتی شود.

 انتهای پیام
 خبرگزاری کاما نیوز