کشف و ضبط کالای قاچاق در استان مرکزی ۷۹ درصد افزایش یافت گروه استان‌ها- فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: کشف و ضبط کالای قاچاق در استان مرکزی ۷۹ درصد افزایش یافت. – اخبار استانها – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه کشف کالای قاچاق اظهار داشت: کشفیات کالای قاچاق در عملیات‌های ۶ ماهه نخست امسال رشد ۷۹ درصدی داشته که در این عملیات‌ها هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق کشف و در این راستا ۸۲۶ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند.
وی افزود: در این مدت تعداد ۵۹۵ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شد که از این تعداد ۳۰۲ خودرو شوتی بود و ۷۵۳ پرونده مربوط به قاچاق کالا به مراجع قضایی ارسال شد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: امسال موضوع مقابله با کالای قاچاق با استفاده از تجربه‌ها و ظرفیت‌های موجود با جدیت در دستورکار و برنامه‌ریزی‌های پلیس استان قرار گرفته که نتیجه آن موفقیت‌های بسیار در زمینه کشف کالای قاچاق در استان است.
مفخمی شهرستانی تصریح کرد: از تعداد پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضایی تعدا..

کشف و ضبط کالای قاچاق در استان مرکزی ۷۹ درصد افزایش یافت کشف و ضبط کالای قاچاق در استان مرکزی 79 درصد افزایش یافت

گروه استان‌ها- فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: کشف و ضبط کالای قاچاق در استان مرکزی ۷۹ درصد افزایش یافت.

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه کشف کالای قاچاق اظهار داشت: کشفیات کالای قاچاق در عملیات‌های ۶ ماهه نخست امسال رشد ۷۹ درصدی داشته که در این عملیات‌ها هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق کشف و در این راستا ۸۲۶ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند.

وی افزود: در این مدت تعداد ۵۹۵ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شد که از این تعداد ۳۰۲ خودرو شوتی بود و ۷۵۳ پرونده مربوط به قاچاق کالا به مراجع قضایی ارسال شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: امسال موضوع مقابله با کالای قاچاق با استفاده از تجربه‌ها و ظرفیت‌های موجود با جدیت در دستورکار و برنامه‌ریزی‌های پلیس استان قرار گرفته که نتیجه آن موفقیت‌های بسیار در زمینه کشف کالای قاچاق در استان است.

مفخمی شهرستانی تصریح کرد: از تعداد پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضایی تعداد ۳۱ پرونده دارای ارزشی بیش از ۵ میلیارد تومان و ۱۸ پرونده دارای ارزشی بیش از ۱۰ میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: تلفن ۱۱۰ سامانه ارتباطی با مردم است که به صورت شبانه‌روز آماده دریافت گزارش و اطلاعات مردم در زمینه فعالیت قاچاقچیان کالا است و باتوجه به اینکه یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق است با تمام توان در این راستا تلاش می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به اقدامات عملیاتی پلیس استان در دو روز گذشته گفت: ۹۵ فقره انواع سرقت در عملیات‌های دستگیری ۴۴ سارق و ۲ دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه کشف شد.

وی افزود: ۹۳ نفر قاچاقچی،۲۷ معتاد متجاهر و ۹ خرده فروش دستگیر و ۱۲ کیلو و ۲۲۲گرم انواع مواد مخدر در دو روز گذشته کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق کشف شد و ۴ دستگاه خودرو توقیف و ۱۰ قاچاقچی کالا دستگیر شدند که همه افراد دستگیر شده در این عملیات‌ها پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

مفخمی شهرستانی تصریح کرد: اولویت پلیس برقراری نظم و امنیت عمومی است به همین سبب تلفن ۱۱۰ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در زمینه‌های مختلف حوزه نظم و امنیت عمومی است.

وی افزود: مردمی می‌توانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود از عملکرد پلیس را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۷ به مسئولان انتظامی استان اطلاع دهند.

۱۲٫۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در مرز دریایی خلیج‌فارس استان بوشهر کشف شدباند قاچاق مواد مخدر در استان بوشهر منهدم شد

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به کشف ۴۰۳ دستگاه لوازم برقی قاچاق در توقیف ۳ دستگاه خودروی شوتی در دلیجان گفت: با هوشیاری ماموران انتظامی شهرستان زمان انجام ماموریت گشت‌زنی در یکی از محورهای مواصلاتی به ۳ دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند و این خودروهای حامل کالای قاچاق را متوقف کردند.

مفخمی شهرستانی افزود: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال ارزیابی شده که ۳ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره با اینکه ۴۰۳ دستگاه آسیاب مخلوط‌کن، آبمیوه‌گیری، همزن برقی و غذاساز کشف شد، گفت: پلیس با تمام توان و ظرفیت‌ها با مخلان نظم و امنیت اقتصادی و قاچاقچیان مبارزه می‌کند و از مردم درخواست می‌شود تا پلیس را در این مسیر همراهی کنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به کشف ۱۴۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در عملیات‌های یک ماهه گذشته پلیس گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با قاچاق و تلاش‌های شبانه‌روزی ماموران انتظامی پلیس امنیت اقتصادی استان در شهریور ماه امسال این تعداد ماینر قاچاق کشف شدند.

مفخمی شهرستانی افزود: از مردم استان درخواست می‌شود تا در راستای جلوگیری از استفاده غیرقانونی از برق یارانه‌ای توسط افراد سودجو و کمک به اقتصاد جامعه موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع دهند تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی کارشناسان ارزش ریالی دستگاه‌های قاچاق کشف شده حدود ۱۲ میلیارد ریال است که در این راستا ۱۹ متهم دستگیر شدند و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.

انتهای پیام/۷۱۳/س

مقاله اصلی