به نقل از کاما نیوز : ایسنا/البرز استاندار البرز گفت: البرز بیش از یک میلیون جمعیت حاشیه‌نشین و کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان‌های کشور دارد و با سیستان و بلوچستان هم رده است. عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه یکم اردیبهشت در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور نمکی وزیر بهداشت، درمان […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/البرز استاندار البرز گفت: البرز بیش از یک میلیون جمعیت حاشیه‌نشین و کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان‌های کشور دارد و با سیستان و بلوچستان هم رده است.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه یکم اردیبهشت در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: البرز پایتخت اول کشور در مهاجرپذیری است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه البرز متراکم‌ترین استان کشور با ۵۲۲ نفر جمعیت در هر کیلومترمربع است، افزود: روزانه بیش از یک میلیون تردد از محورهای البرز صورت می‌گیرد.

وی افزود: البرز هاب دارویی کشور است و چهار واکسن مطرح در کشور در حوزه جغرافیایی البرز در حال مطالعه و تهیه هستند.

شهبازی گفت: البرز بیش از یک میلیون جمعیت حاشیه‌نشین و کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان‌های کشور داریم و با سیستان و بلوچستان هم رده هستیم.

وی افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید البرز دارای ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی بود ولی اکنون این رقم به ۳۶۰۰ تخت رسید اما متاسفانه رشد جمعیت از این اقدامات فراتر رفته است.

وی با قدردانی از تلاش‌های مجاهدانه کادر بهداشت و درمان استان، گفت: در موج‌های اول، دوم و سوم البرز سربلند بود و همه پای کار بودند.

استاندار البرز با بیان اینکه البرز به لحاظ لوازم بهداشتی و ضدعفونی‌کننده هیچ کمبودی ندارد و مملو از این امکانات است، افزود: این استان قطب مولد برای تولید الکل است که به‌تازگی راه‌اندازی شده‌اند و پنج واحد جدید ایجاد شد.

وی گفت: در فردیس به‌عنوان یک شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فاقد بیمارستان یک پروژه ۲۶۰ تختی با رشد ۷۵ درصدی در انتظار توجه ویژه است.

شهبازی افزود: ساخت سه بیمارستان توسط بخش خصوصی آغاز شده و درخواست می‌شود در خصوص مجوز و حمایت از آنها درخواست توجه داریم.

وی گفت: بیمارستان طالقان که طی دستور از وزیر بهداشت ظرف دو روز مجوز گرفت و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز تقبل اعتبار کرد، در انتظار عنایت ویژه است.

استاندار البرز افزود: همه در کنار هم برای سلامت مردم تلاش می‌کنیم و امید است تلاش‌های اعضای ستاد ملی و زیرمجموعه آن در استان‌ها موجب اعتلای سلامت کشور شود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز