به نقل از کاما نیوز : ایسنا/زنجان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با آغاز  فاز ۳ کارآزمایی واکسن مشترک ایران و کوبا در اواخر این هفته یا اوایل هفته آتی، ۳۵۰۰ زنجانی واکسینه می‌شوند. پرویز قزلباش ظهر امروز (۳۱ فروردین‌ماه) در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به روند صعودی […]

به نقل از کاما نیوز :

ایسنا/زنجان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با آغاز  فاز ۳ کارآزمایی واکسن مشترک ایران و کوبا در اواخر این هفته یا اوایل هفته آتی، ۳۵۰۰ زنجانی واکسینه می‌شوند.

پرویز قزلباش ظهر امروز (۳۱ فروردین‌ماه) در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: با توجه به اینکه پس از اعمال محدودیت‌های کرونا در موج چهارم بیماری کرونا در استان هنوز تاثیر اعمال این محدودیت‌ها بر روند این بیماری نمایان نشده است، بنابراین در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا پیشنهاد اعمال محدودیت‌های جدید کرونا یا تشدید نظارت بر اعمال محدودیت‌های کرونایی کنونی داده شد.

وی در رابطه با تزریق واکسن کوبایی، افزود: این واکسن در راه گذراندن مراحل آزمایش بوده و آخرین مرحله فاز ۳ بالینی است که در هفت استان پیش‌بینی‌ شده با حجم نمونه مشخصی به داوطلبان تزریق شود.

این مسئول با بیان اینکه بیش از ۳۵۰۰ زنجانی در قالب طرح فاز ۳ بالینی واکسن کوبایی واکسینه خواهند شد، تصریح کرد: محل مورد نظر برای انجام این کار کاملاً تجهیز شده است و امروز با توجه به حساسیت موضوع، گروهی از هیئت انستیتو پاستور به استان زنجان سفر کردند تا همه جوانب موضوع را بررسی کنند تا اواخر این هفته یا اوایل هفته آتی واکسیناسیون در کشور آغاز شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با بیان اینکه یکی از چالش‌های موجود در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی اعمال شده در آرامستان‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم تجمعی در باغ‌شهرها نیز یکی از مشکلات جدی است که به شدت پیگیری می‌شود.

انتهای پیامخبرگزاری کاما نیوز